Fisnik Zuka: “Kërkojmë rikthimin në Turnovë”

Të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet e javës së 25-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, ndërsa skuadra e Shkupit në cilësinë e mysafirit udhëton drejt Turnovës ku do të luajë me skuadrën e Horizontit.

Për këtë ndeshje trajneri Visar Ganiu dhe futbollistët janë të mendimit se do të kthehen shpejt pas disfatës së pamerituar dhe të përcjellë me referim tendencioz.
Pikërisht për këtë ndeshje ka folur mesfushori Fiznik Zuka i cili shpreson që skuadra ët marrë rezultat pozitiv dhe të afrohet sa më shpejt deri te pikët që do të vulosin kualifikimin në mesin e gjshtë ekipeve më të mira për të siguruar “play-off”-in.

“Sigurisht se udhëtojmë për në Turnovë për të rikthyer serinë pozitive. Nuk dëshirojmë të mendojmë për atë se çka ndodhi në ndeshjen e fundit, pasi që kemi punë për të vulosur sigurimin e pjesëmarrjes tonë në “play-off”. Kishim pak kohë për tu rikuperuar pas ndeshjes me vardarin, por besojmë se është e mjaftueshme për ne si futbollistë profesionist. Kjo është nëj javë e ngjeshur pasi luajmë tri ndeshje në brenda shtatë ditëve, andaj do të mundohemi të nxjerrim më të mirën në duelet e fundit që na presin”, ka thënë Fisnik Zuka

Dueli Horizont T. – FC Shkupi luhet sot me fillim në ora 16:00, në stadiumin Kukush.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Fisnik Zuka: “Kërkojmë rikthimin në Turnovë”

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!