Shkupi 2000 fiton Pobedën

Shpërndaje:

Gjenerata 1997/98 juniorë Pobeda vs Shkupi 4:2 Golashënues për Shkupin: Artan Azemi 32min Armen Gashi 75min nga penalltia

Gjenerata 1999 kadetë Pobeda vs Shkupi 2:1 Golashënues për Shkupin: Jeton Kurtishi

Gjenerata 2000 pioniere Shkupi vs Pobeda 2:1 Golashënues për Shkupin: Besir Ramadani 65min (C) Onur Lutviu 75min Ne fillim rezultati ishte 1:0 për Pobedën, ndërsa  djemtë e Shkupit arrijnë që të kthejnë rezultatin.

Gjenerata 2001 pioniere të rinj Shkupi – Pobeda 1:2. Golashënues për Shkupin: Agan Zyberi shënoi nga penaltia në minutën e 15-të. Kjo lojë ishte shumë interesante, në fillim të pjesës së dytë kanë barazuar 1:1. Pastaj gjatë pjesës së dytë Shkupi kishte së paku pesë shtylla dhe shumë raste. Në minutën e 80-të përsëri për Shkupin kishte penallti të cilën nuk arrijmë ta shndërrojmë në gol, e q ëmë pas të ndëshkohemi me gol në minutat e fundit dhe e humbim ndeshjen.

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet që nga kategoritë e juniorëve deri te pionieret e rinj dhe do të kemi  kundërshtarë ekipin Euromilk. Juniorët dhe kadetë si vendas ndërsa pionieret dhe pionieret e rinj si mysafir.

Liga e fëmijëve, këtë të shtunë: Gjenerata 2002 kundër Milanos (fusha e FFM-s) Gjenerata 2003 janë të lirë. Gjenerata 2004 kundër Beshiktashit (fusha e FFM-s). Gjenerata 2005 kundër NewStars 2 (fusha te kompleksi Rabotniçki).

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT