LAJME

GATI PËR MIQËSOREN ME BESHIKTASHIN

Nesër, në qytetin e bukur të Stambollit, në Stadiumin “Vodafone Park”, duke filluar nga ora 14:00, e që me orën tonë lokale në Shkup, i bie 12:00, skuadra jonë do të përballet me Beshiktashin, në ndeshje miqësore.Lojtarët tanë dhe

Lexo më shumë »

CVETANOSKI: FITORE E MADHE

FC Shkupi po shkëlqen me rezultate pozitive në ndeshjet e kampionatit vendor dhe vazhdon rrugëtimin drejt titullit të kampionit.Në stadiumin e Çairit para tifozëve vendas, skuadra jonë arriti të mposht Bregallnicën e Shtipit me një rezultat të thellë 5-0.Më

Lexo më shumë »

RWATUBYAYE: LUFTOJMË PËR EMRIN E KLUBIT TONË

Pas fitores kundër Renovës në javën e kaluar, skuadra jonë kërkon fitoren e radhës kundër Bregallnicës të premten e 29 tetorit.Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 14:00.Shkupi-Bregallnica, ndeshja e xhiros së 12-të,

Lexo më shumë »

“MOZZART” NË FANELLËN E SHKUPIT

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë, e prezantoi sponsorin më të ri, të klubin tonë.Drejtuesit e klubit tonë dhe “MOZZART” zyrtarizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit, deri në fund të kësaj sezone. Rezultatet e mira të klubit tonë dhe synimet e

Lexo më shumë »

Është koha që ta mbështesim njëri tjetrin!

Përafërsisht tre apo tre vite e gjysmë më parë, ne filluam udhëtimin tonë për një ëndërr.Fatkeqësisht, gjatë këtij udhëtimi, mbetëm vetëm, si financiarisht ashtu edhe shpirtërisht.Të gjithë u larguan dhe vazhduan ta kritikojnë klubin tonë dhe pak qëndruan për

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: FALËNDEROJ TIFOZËT

Skuadra jonë vazhdon të shkëlqej me rezultatet pozitive në kampionat.Kësaj rradhe, Shkupi në Çair, e mposhti Renovën me rezultat 2:1.Serinë e golave e hapi sulmuesi jonë Sunday Adetunji, ndërsa golin e dytë e shënoi Freddy Alvarez nga pika e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT