LAJME

ZUKA: JAM I LUMTUR PËR FITOREN E SOTME

Skuadra jonë, në ndeshjen e sotme kundër Tikveshit, në kuadër të Kupës së Maqedonisë, triumfoi me rezultat minimal 1:0 dhe me këtë fitore, Shkupi ka siguruar një vend në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë.Golin e vetëm në këtë

Lexo më shumë »

SUNDAY: FITORE PËR TIFOZËT TANË

Fluturam lartë edhe në derbin e sotëm kundër Rabotniçkit në Çair.Derbin e xhiros së nëntë e fitoi skuadra jonë, FC Shkupi, me rezultat 2-0.Triumf i merituar i skuadrës tonë, ku gjatë 90 minutave treguan një lojë të jashtëtakonshme.Skuadra jonë

KUPA E MAQEDONISË, 1/8 E FINALES

Gjatë ditës së sotme, në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, është hedhur shorti për 1/8 e finales në Kupën e Maqedonisë. Skuadra jonë FC Shkupi, në Çair do ta presë skuadrën e Tikveshit nga Kavadarci.

SEDLOSKI: FITORE E RËNDËSISHME

Në “Blagoj Istatov” të Strumicës, super ndeshja Akademija Pandev – Shkupi, përfundoi me rezultat 1-3, në favor të skuadrës tonë.Një derbi i vërtetë ishte ndeshja e xhiros së tetë, mes Akademija Pandev dhe Shkupit.Pjesa e parë përfundoi pa gola,