Klubi ynë filloj gjysmësezonin e dytë fuqishëm me një fitore fantastike kundër KF Shkëndija.

Shpërndaje:

Pas përgatitjeve tona në Antalia, zyrtarisht ka filluar kampionati i gjysmësezonit të dytë në futbollin e Maqedonisë Veriut, klubi ynë filloj gjysmësezonin fuqishëm me një fitore fantastike kundër KF Shkëndija. Pjesa e parë e ndeshjes ishte e tensionuar me skuadrën kundërshtare që kishin shumë raste për të na shënuar, por Freddy Alvarez arriti të depërtojë dhe të shënojë në minutën e 36-të, duke na dhënë udhëheqje në rezultat 1-0 në pjesën e parë. Por loja ishte larg përfundimit dhe pjesa e dytë ishte një spektakël emocionues. Në fund, sulmuesi ynë Kristijan Trapanovski e vulosi ndeshjen me një gol fantastik në minutën e 90-të, duke na çuar në rezultatin përfundimtar 2-0. Këto tre pikë ishin vendimtare për ekipin tonë, pasi ne bëjmë një hap më afër titullit kampion.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT