Нашиот клуб силно ја започнува втората полусезона со фантастична победа против КФ Шкендија.

Споделете:

По нашите припреми во Анталија, официјално започна втората полусезона на фудбалското првенство во Северна Македонија, нашиот клуб силно ја започнува полусезоната со фантастична победа против КФ Шкендија. Првото полувреме беше тесно, нашиот противник имаше многу шанси за гол на нас, Фреди Алварез успеа да се пробие и да погоди во 36’ минута, поведувајќи ни од 1-0 на првото полувреме. Второто полувреме беше возбудлив спектакл. На крајот нашиот напаѓач Кристијан Трапановски со фантастичен погодок во 90. минута стави печат на натпреварот и не доведе до конечни 2-0. Овие три бода беа клучни за нашиот тим, бидејќи одиме чекор поблиску до шампионската титула.

Други написи
БИ МОЖЕЛО ДА ВЕ ИНТЕРЕСИРА
2021/22

ШАМПИОН НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

1998/99

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

2000/01

ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА

1995/96

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

1999/00

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

2003/04

ПОБЕДНИК НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

СПОНЗОР