LAJME

Shkupi humbi tri pikë në Çair

Skuadra e Shkupit pas një pikë të madhe që kishte marrë javën e parë ndaj Vardarit, ka humbur në shtëpi nga Rabotniçki me vetëm një gol, të cilin e shënoj qysh në minutën e 28-të Leon Najdovski. Shkupi tentoi

Lexo më shumë »

Shkupi barazoi ndaj Vardarit (Video)

Derbi ndeshja e Ligës së Parë të Maqedonisë, në mes Vardarit dhe Shkupit ka përfunduar pa fitues, edhe pse sipas rasteve ishte Shkupi ajo që meritoi të merrte tri pikë në këtë përballje. Liga e Parë e Maqedonisë ka

Lexo më shumë »

Kadriu dhe Jashar transferohen te Shkupi

Vetëm pak ditë para fillimit të sezonit të ri futbollistik të Ligës së Parë të Maqedonisë, skuadra e FC Shkupi në radhët e veta ka sjell përforcimet e para. Familjes së FC Shkupi i janë bashkuar dy futbollistë të

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT