LAJME

HAMIDI: LUAJMË PËR TIFOZËRINË TONË

Të shtunën në Stadiumin “Boris Trajkovski”, në Maxhari të Shkupit, do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 5-të, mes FC Shkupit dhe FC Skopje.Pas humbjes që e pësuam në Strugë, rikthehemi në Shkup, ku përballë, do ta kemi skuadrën

Lexo më shumë »

RADESKI: UDHËTOJMË PËR FITORE

Sfida e radhës për skuadrën tonë do të jetë nesër në Manastir, ku në xhiron e tretë, përballë do ta kemi skuadrën e Pelisterit. Të lumtur dhe të motivuar, të gjithë lojtarët tanë janë optimist dhe besojnë në tre

Lexo më shumë »

NDËRPRITET BASHKËPUNIMI ME BUJAR SHABANIN

Pas diskutimeve të shumta mes kryesisë së klubit tonë dhe mesfushorit kosovar, Bujar Shabani, me kërkesën e tij, FC Shkupi ka vendosur që duke e respektuar dëshirën e futbollistit, ta ndërprejë bashkëpunimin mes të dyja palëve. Mesfushori kosovar, Bujar

Lexo më shumë »

ISMAILI: FITORE E MERITUAR

Përfundoi ndeshja mes FC Shkupit dhe Makedonija Gj.P. me rezultat 2 – 0 në favor të skuadrës tonë.Goli I parë erdhi në minutën e 42’ nga Faustin Senghor dhe ndeshjen në minutat shtesë, e përmbylli me penalti, Freddy Alvarez.

Lexo më shumë »

ISMAILI: TË DIELËN SYNOJMË TRE PIKËT E PARA

Pas barazimit kundër Bregallnicës në Shtip, skuadra jonë të dielën, në xhiron e dytë, përballet me ekipin e Makedonija Gj.P. në stadiumin “Boris Trajkovski”, në lagjen Maxhari në Shkup. Në prag të ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, foli kapiteni

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: JEMI GATI DHE MJAFT TË PËRGATITUR

Një ditë para fillim të sezonit në Ligën e parë të futbollit në Maqedoni, kryetrajneri Goce Sedloski, për faqen tonë zyrtare shprehet optimist dhe tregon që lojtarë janë mjaft të përgatitur dhe të motivuar për këtë sezonë dhe ndeshjen

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: SANTA CLARA E MERITOI KËTË FITORE

Përfundon aventura evropiane për skuadrën tonë në Ligën e Konferencës së UEFA-s.Në Ponta Delgada të Portugalisë, sot u zhvillua ndeshja e dytë e raundit të dytë mes CD Santa Clara-s dhe FC Shkupit, ku skuadra jonë, eliminohet me rezultat

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT