LAJME

Sulmi përforcohet me Issah Kuka

Nga sot skuadra jonë është përforcuar me edhe një futbollist, bëhet fjalë për sulmuesin nga Gana, Issah Kuka, i cili te Shkupi vjen në formë huazimi për një vit, me mundësi që në fund të sezonit të bëhet futbollist

Lexo më shumë »

Vazhdojmë garat në 1/8 e finales së Kupës

Skuadra e FC Shkupit pa shumë vështirësi ka kaluar pengesën e parë në kuadër të 1/16-tës së finales së Kupës së Maqedonisë së Veriut, duke e mundur ekipin e BVK Konjare me rezultat 0:8. Trajneri Mlladen Zhizhoviç këtë ndeshje

Lexo më shumë »

Komunikatë

Pas reagimit të djeshëm që kemi ndarë lidhur me stadiumin, subjekti i adresues ka telefonuar në klubin tonë, duke na thënë: “Shteti nuk kishte fuqi të më nxirrte nga këtu, e ju do ta bëni?”. Ky vit po kalon,

Lexo më shumë »

Komunikatë

Kur e kemi ble këtë klub, kishim ide dhe qëllime të mrekullueshme. Ne vazhdojmë të jemi në të njëjtën rrugë, po me të njëjtat ide dhe qëllime. Megjithatë, kemi ngecur në disa gjëra. Të drejtat për shfrytëzimin e stadiumit

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT