LAJME

Kallaba: Pa pardon edhe ndaj Kozhufit

Për duelin ndaj Kozhufit është prononcuar mbrojtësi Leonard Kallaba i cili mes tjerash ka potencuar se Shkupi në asnjë ndeshje deri më tani nuk është futur me kalkulime dhe se të gjithë kundërshtarët i ka respektuar, gjë që edhe

Lexo më shumë »

Besar Iseni përsëri grumbullohet me U-18

Futbollisti i FC Shkupi, Besar Iseni përsëri është pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë, pasi seleksionuesi Jeton Nesimi i ka dhënë bësim të plot talentit të r ii cili me ekipin e Shkupit ka dëshmuar se po rritet në një

Lexo më shumë »

Shkupi kala që nuk mposhtet

Skuadra e Shkupit nuk e ka ndërmend të ndalë hovin e të qenit skuadra e pamposhtur në kampionatin e Ligës së Dytë. Futbollistët e trajnerit Zekirija Ramdani kanë shënuar dhe fitoren e 10-të sezonale, kësaj radhe duke e mundur

Lexo më shumë »

Abdi: Do të luajmë vetëm për fitore

Skuadra e FC Shkupi me intensitet të shtuar ka punuar edhe gjatë kësaj jave për të pritur sa më mirë skuadrën e Euromilkut, në duelin e xhiros së 11-të. Me futbollistët gjatë kësaj jave ka punuar ndihmësi i parë

Lexo më shumë »

Gjithçka me të vjetrën, Shkupi fiton

Të shtunën janë luajtur ndeshjet e xhiros së 10-të të Ligës së Dytë, ku ekipet e kreut kanë vazhduar të mos ndryshojnë pozitat e tyre. Skuadra e Shkupit mbetet edhe më tutje e pamposhtur, kësaj radhe ka mundur skuadrën

Lexo më shumë »

Bajrami: “Kërkojmë pikë të plota”

Rikthehen duelet e kampionatit futbollistik në Maqedoni, me ndeshjet e xhiros së 10-të, apo më mirë thënë fillon faza e dytë. Skuadra e FC Shkupi kësaj radhe do të niset drejt Bogovinës dhe është në kërkim që të vazhdojë

Lexo më shumë »

Shkupi eliminohet nga Kupa e Maqedonisë

Ndeshjet e 1/8 të Kupës së Maqedonisë në futboll kanë kaluar nën hijen e përballjes Serbi – Shqipëri për kualifikim në Euro 2016. Skuadra e Shkupit ka pësuar disfatë nga Teteksi në Tetovë dhe kështu i ka thënë lamtumirë

Lexo më shumë »

Shkupi ndalet vetëm me barazim

Është dashur të luhet xhiroja e nëntë dhe të ndalet hovi I skuadrës së FC Shkupi, për të ndërpre serinë fitoreve të një pas njëshme. Edhe pse Shkupi nuk arriti të shënojë, kjo nuk pasqyron aspak realitetin e ndeshjes

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT