Berisha rikthehet në folenë e vjetër

Shpërndaje:

Sedat Berisha pas gjashtë viteve rikthehet në skaudrën amë të tij, FC Shkupi, aty ku për herë të parë filloi karrierën si futbollist.

Berisha te FC Shkupi kthehet pas ndërprerjes së kontratës me skuadrën e Shkëndijës dhe gjatë sezonit pranveror do të vesh fanellën bardhekaltër.

Pas disa takimeve që kishin u arrit marrëveshja që Berisha në gjashtë muajt e ardhshëm të luajë për klubin tonë. S’ka dyshim se bëhet fjalë për futbollist cilësor, me të cilin tani mbrojtja jonë do të jetë shumë më e fortë. Kemi pas nevojë për një lojtar të tillë në mbrojtje, sidomos pas largimit të Ersen Asanit dhe ja që ky boshllëk tani u plotësua me angazhimin e Berishës.

Berisha prej nesër do të fillon stërvitjet me skuadrën e tij të re/vjetër Shkupin. Përkujtojmë se Berisha vitin e kaluar nga radhët e Shkëndijës u transferua te Bursaspori, por për shkak se nuk kishte minutazh të mjaftuehsme ai u rikthye në Tetovë. /fcshkupi/

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT