Shkupi i filloi përgatitjet, do të testojë katër futbollistë

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit sot në orët e pasdites kishte fillimin e përgatitjeve të para për fazën e sezonit pranverorë, ndërsa fillimisht ekipin e takoi kryetari i skuadrës, Ejup Ademi, i cili të gjithë futbollistëve ju dëshiroi fillimisht të kenë shëndet dhe më pas të vazhdojnë me një paraqitje të mirë që të përfundojnë kampionatin në pozitë që do të garantonte mbetjen në elitën e futbollit.

DSC_8231 copy

Bardhekaltërit stërvitjen e parë e realizuan nën udhëheqjen e trajnerit të ri Visar Ganiu, i cili në këtë post erdh në vend të Zekirja Ramadanit, i cili u bashkua me Flamurtarin nga Vlora.

Në grumbullimin e parë pos lojtarëve që ishin pjesë e skuadrës në sezonin pranveror, prezent ishin edhe dy lojtar të ri nga Kosova, një nga Kumanova dhe një nga Turqia. Nga të gjithë këta, stafi teknik ka vendosur të shpalos vetëm emrin e futbollistit turk, Enis Akgyn.

DSC_8232 copy

Futbollisti turk Akgyn, i cili është me nënshtetësi franceze, së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Ligës së dytë franceze, Creteil, por duke luajtur tek akademia e kësaj skuadre.

Bëhet fjalë për një futbollist i cili luan si anësor i majtë dhe në mesfushë. Ai por edhe të gjithë të tjerët do të testohen nga stafi teknik  dhe më pas do të vendoset se a do të veshin fanellën bardhekaltër apo jo.

DSC_8239 copy

Ndërkohë, “pëllumbat” nga Çairi do të stërviten deri më 29-30 janar, ndërsa stërvitjet janë duke i zhvilluar në kompleksin stërvitor të FFM-s. Nga klubi i Shkupit tani më kanë vendosur që fazën e dytë do ta realizojnë në Ohër. /fcshkupi/

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT