LAJME

Super përforcim, erdhi Asani nga Renova

Skuadra kampione e Ligës së Dytë të Maqedonisë, Shkupi ka vazhduar me përforcime, duke sjellë dhe një futbollist shumë me perspektiv. Pas Miran Maksutit, për skuadrën nga Çairi ka nënshkruar mbrojtësi 21 vjeçar Ersen Asani, i cili vjen nga

Lexo më shumë »

Maksuti: Me Shkupin drejt Ligës së Parë

Vetëm një ditë pasi që FC Shkupi është grumbulluar nën urdhrat e trajnerit Zekerija Ramadani, kryesia ka sjellë dhe përforcimin e parë të këtij sezoni. Duke marrë parasysh se skuadra është në pozitën e parë të Ligës së Dytë

Lexo më shumë »

Kampioni vjeshtor ndezi motorët (Foto)

Skuadra e Shkupit i ka dhënë fund pushimit dimëror, pasi trajneri Zekerija Ramadani të hënën ka grumbulluar të gjithë futbollistët në të cilët shpreson që do të jenë pjesë e ekipit që do të arrijë të mbajë deri në

Lexo më shumë »

Demiri përsëri pjesë e reprezentacionit U-21

Stafi teknik i përfaqësueses U-21 të Maqedonisë organizon kamp përzgjedhës stërvitor prej 7 deri më 11 dhjetor në Dojran. Seleksionuesi i përfaqësueses së shpresave, Bllagoja Milevski për kampion përzgjedhës  stërvitor ka ftuar 22 lojtarë. Me përjashtim të Amanoviqit nga

Lexo më shumë »

Ramadani: Titulli, meritë e futbollistëve

Trajneri i Shkupit, Zekirja Ramadani ka thënë se titulli i kampionit vjeshtor është meritë e të përzgjedhurve të tij. Skuadra nga Çairi do të dimërojë në krye të tabelës me 13 pikë epërsi nga konkurrentët e saj, Vëllazërimi dhe

Lexo më shumë »

Shkupi kampion, fitore për Shvercerat

Sot kur e gjithë shqiptaria po festonte 22 nëntorin ditën e Alfabetit Shqiptarë, Skuadra e Ligës së Dytë Shkupi ka festuar titullin e kampionit vjeshtor, ndërsa tifo grupi “Shvercerat Shkup” e festuan 25 vjetorin e themelimit. Ishte kjo një

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT