Shkupi merr edhe një tre pikësh me rëndësi

Skuadra e Shkupit ka marrë edh enjë tre pikësh të ri, që i jep siguri në pozitën e lartë në tabelë, pasi që vazhdon të jetë me pikë të barbarta me Rabotniçkin dhe Sileksin që mbajën pozitën e tretë gjegjësisht të pestën.

Edhe pse në ndeshjen ndaj Renovës Shkupi nuk tregoi lojë që e duan publiku, arriti të marrë atë që është më e rëndësishmja në futboll fitore dhe pikët e plota.

DSC_9846

Mysafirët u treguan më konkret gjatë 90 minutave por Shkupi në portë kishte Suat Zendelin, i cili edhe një herë vërtetoi se është i pakonkurrencë në kampionatin vendor, ndërsa edhe mbrojtja në disa raste i tregua e saktë me ndërhyrjet e Berishës, Llazarevskit Muratit e Adilit.

DSC_9923

Shkupi në pjesën e parë kishte disa raste shterpe me goditje që ishin të lehta dhe pa orientim, ndërsa Renova u kanos që në minutën e 6-të me Demir Imerin, i cili doli i vetëm përballë Zndelit, por Suati nuk lejoi befasi. Kështu Renova kishte edhe një rast në minutën e 24-të me Skenderin, i cili e nxori të lirë Imerin, i cili lehtë gjuajti në drejtim të portës.

DSC_9856

Në minutën e 42-të, përsëri Imeri kishte rast të mirë, kur nga gjuajtja e lirë sa nuk e befasoi Zendelin, por portieri shkupjan në gjithë kohën ishte i gatshëm për intervenime.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga turku Enes Akgun, i cili vetëm një minutë sa ishte futur në fushë shfrytëzoi një tollovi në zonën e Renovës dhe shënoi për golin që doli të jetë i fitores. Renova kishte edhe në pjesën e dytë raste kur në të 56-të Skenderi goditi skaj portës, të të 74-tën  Ramadani kishte në rast tjetër, ndërsa përsëri Skenderi ishte i vetëm përballë Zendelit, në minutën e 85-të, por edhe ky rast shkoi huq. /fcshkupi /

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Shkupi merr edhe një tre pikësh me rëndësi

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!