LAJME

Shkupi me fitore e mbylli fazën e dytë

Skuadra e FC Shkupi ka shënuar një fitore të pritur ndaj Napredokut, duke vazhduar të jetë domunues I plotë në Ligën e Dytë dhe kështu nga xhiro në xhiro po I afrohet  titullit kampion në këtë ligë dhe kualifikimit

Lexo më shumë »

Asani: Gati për tri pikë të reja

Të shtunën do të vazhdojnë garat në kategorinë e Ligës së Dytë në futboll, ku skuadra nga Çairi pritet që të vazhdojë serinë e fitoreve. Ekipi i Shkupit do të takohet Napredokun e Kërçovës, skuadër kjo e cila që

Lexo më shumë »

Disfata e parë në Çair

Ndeshja e vetme e xhiros së 16-të të Ligës së Dytë të Maqedonisë është zhvilluar në stadiumin e Çairit në Shkup, ku janë takuar dy ekipet më të mira të kësaj lige, Shkupi dhe Gostivari, e ku kjo e

Lexo më shumë »

Shkupi pranverën e filloi me barazim

Skuadra e Shkupi e ka filluar sezonin pranveror me barazim në fushë mysafire, edhe pse gjatë 90 minutave ishte skuadër shumë më e mirë se nikoqiri nga lagja e Autokomandës “Skopje”. Shkupi që në fillim të ndeshjes paralajmëroi se

Lexo më shumë »

Shkupi gati për fillim të sezonit pranveror

Klubi futbollistik Shkupi sezonin pranveror do ta fillojë në Shkup, por jo në stadiumin e Çairit, pasi që ndeshjen e parë sezonale e luan kundër “Skopjes” në lagjën e Autokomandës. Shkupi dimëroi në pozitën e parë në tabelë me

Lexo më shumë »

Shkupi me fitore mbylli kontrollueset

Skuadra e FC Shkupi në mënyrën më të mirë e ka mbyllur ciklin e ndeshjeve kontrolluese, duke shënuar fitore minimale ndaj ekipit që garon ën Ligën e Parë, Bregallnicës së Shtipit. Shkupi edhe këtë ndeshje e filloi me formacionin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT