LAJME

Shkupi i dha mësim Vardarit milionësh

Në një ndeshje e përcjellë për 90 minuta me ofendime nga më të ndryshmet të adresuara në bazë nacionale nga ana e tifozëve huligan “Komiti”, e që për një asnjë moment nuk u ndëshkua nga delegati i ndeshjes, derbi

Lexo më shumë »

Shkupi nuk udhëton me flamur të bardhë

Sezoni i ri futbollistik i Ligës së Parë të Maqedonisë fillon të dielën, me ndeshjen e parë që përballë ka vënë skuadrën e FC Shkupi kundër rivalit të qytetit, Vardarin, që njëherit është kampion aktual i Maqedonisë. Shkupi është

Lexo më shumë »

Ramadani ka skanuar dje “Skopjen”

Skuadra e FC Shkupi nga e marta ka filluar me stërvitje intensive duke u fokusuar për ndeshjen e radhës, e cila do të jetë dhe sida e parë në fushë nikoqire në stadiumin e Çairit. Të gjithë futbollistët kan

Lexo më shumë »

Ndeshja në Bogovinë nuk e priti fundin

Derbi i xhiros së 16-të të Ligës së Dytë të Maqedonisë, në mes skuadrës së Dritës dhe Shkupit nuk e ka pritur fundin, pasi që vetëm pas 19-të minutave lojë, gjithçka mori fundin. Në një terren të papërshtatshëm për

Lexo më shumë »

Shkupi gati për fillim të mbarë

Duke mos shtuar presion ndaj stafit teknik dhe ekipit, ky ka qenë dhe qëllimi i kryesisë së ekipit tonë, që ka bërë blerjet më të mëdha në afatin kalimtar të janarit, ndërsa edhe ekipit i kishte mundësuar që përgatitjet

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT