FC Shkupi U-13, e fillon mirë në Dana Cup

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupi ka disa ditë që po qëndron në Danimarkë, ku është pjesë e një nga turneve më të fortë evropian për grup-mosha të reja “Dana Cup”. Futbollistët e rinj të gjeneratës U-13, së të udhëhequr nga trajneri Halim Bilalli pasi që kanë mësuar grupin, sot kanë luajtur dhe ndeshjen e dytë të këtij turneu.

Tabela U13 Dana Cup

Fillimisht ndeshjen e parë e kishin luajtur ndaj norvegjez Flint Tonsberg IL me të cilët luajtën baraz 1:1, ndërsa sot kanë luajtur ndeshjen e dytë, ku përballë kishin nikoqirët, ekipin e Hjorring IF, të cilët i fituan me rezultat minimal 1:0. Me këtë fitore FC Shkupi tani mban pozitën e dytë në grup me katër pikë, ndërsa e para në grup është skuadra norvegjeze Hinna IL.

Ndeshjen e radhës FC Shkupi e luan sot pasdite në ora 17:30 kundër liderit të tabelës, Hinna IL, ku Shkupit i përgjigjet cilido rezultat përpos disfatës me më shumë se 3 gola diferencë. /fcshkupi/

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT