Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ka vazhduar përfaqësimi i suksesshëm i futbollistëve të rinj të FC Shkupi, gjenerata U-13, duke arritur edhe fitoret e radhës dhe duke u kualifikuar për në ndeshjen çerekfinale.

Djelmoshat e trajnerit Halim Bilalli dje kanë shënuar dy fitore shumë të rëndësishme. Fillimisht kishin mundur me rezultat të thellë 5:0 ekipin norvegjez Trauma IF, e që më pas eliminoi nga garat edhe norvegjezët tjerë Bærums Verk Hauger IF me rezultat 2:0.

FC Shkupi sot ka luajtur një nga ndeshjet më të vështira të turneut kur u takuan me ekipin gjerman, Havixbeck SW. Edhe pse ekipi ynë kishte kaluar në epërsi në minutën e fundit, gjyqtari kryesor i ndeshjes pas dy minutave kthen vendimin pas një reagimi të trajnerit gjerman që të anulohet goli.

Pas bisedimeve të shumta e të cilat ishin shumë afër të kalojnë edhe në zënkë me prindërit e shumtë gjerman, komisioni i “Dana Cup” solli vendim që të ekzekutohen penallti. Por të përzgjedhurit e trajnerit Bilalli treguan trimëri, ndërsa portieri Hamdi Reka arriti që më sukses ti pret me sukses të gjitha gjuajtjet e gjermanëve duke i dhënë kualifikim FC Shkupi.  Ndeshjen e radhës FC Shkupi e luan sot me fillim në ora 15:00, ku kundërshtar është ekipi norvegjez Egersunds IK. Nëse Shkupi arrin të fitojë do të kualifikohet për në gjysmëfinale. /fcshkupi/

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!