LAJME

Nuk ka pikë as nga Strumica

FC Shkupi përjetoi disfatën e tretë radhazi, pasi që në Strumicë u mund nga Bellasica me 2-0. Vendasit shënuan 2 golat nga 4 goditjet drejt portës së Enes Azizit, ndërsa goli i dytë u shënua nga pika e bardhë.

Lexo më shumë »

Disfatë e pafatë në minutat e fundit

FC Shkupi nuk kishte fat sportiv në sfidën me Makedonija Gj.P., pasi që krijoi më shumë se 10 raste ideale për gol, ndërsa në fund duhej të pajtohej me disfatë minimale 0-1. Autor i golit të vetëm ishte Bozhinovski,

Lexo më shumë »

Bilali: Do të japim më të mirën në fushë

Pas dy javëve pushim, shkaku i ndeshjeve kualifikuese për Euro2020 që kishin reprezentacionet, kampionati vendor rikthehet me ndeshje të enjten, ndërsa skuadra e Shkupit do të jetë nikoqire në Çair, ku do të pret ekipin e Makedonija Gj.P. Lajm

Lexo më shumë »

UEFA në vizitë të stadiumit të Çairit

Sot në stadiumin e FC Shkupit dhe më pas në objektin e Komunës së Çairit u realizuan takime me përfaqësuesin e lartë të UEFA-së, njëherit edhe udhëheqësin e programit “Hat Trick” z. Tieri Favre, kryetarin e Federatës së Futbollit

Lexo më shumë »

Disfata e parë me gol nga penaltia

Vjen disfata e parë në sezonin pranveror, pas serisë prej 8 ndeshjen pa humbje, prej të cilave 3 të fundit, ishin të fituara. Mirëpo mjaftoi një penalti që Vardari ti shkaktojë disfatën e parë Shkupit në një sfidë, ku

Lexo më shumë »

Ajdin uroi ekipin për sukseset e fundit

Skuadra e FC Shkupit pas triumfit në kuadër të javës së 22-të, ndaj ekipit të Shkëndijës ka vazhduar me punë, ndërsa prej sot në Shkup ka ardhur edhe sponsori kryesor i klubit Olgun Ajdin, i cili pas rezultateve pozitive

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT