Dy ‘teste’ me të rinjët dhe KF Ferizajin

Shpërndaje:

Periudhën e pauzës dy javore në kampionatin vendor, FC Shkupi do ta shfrytëzojë, duke organizuar dy ndeshje kontrolluese. Bardhekaltërit nesër (e mërkurë, 09.10.2019) do të ‘testohen’ në një ndeshje me skuadrën e të rinjëve të Shkupit, me takimin që do të zhvillohet në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 15:00.

Ndërkohë takimin e dytë kontrollues do ta luajmë përballë skuadrës së Ferizajit që garon në Superligën e Kosovës. Takimi ‘testues’ me ekipin kosovar do ta zhvillojmë të shtunën (12.10.2019) në stadiumin tonë në Çair, nga ora 14:30.

Bardheblutë kampionatit i rikthehen me 19 tetor, ndërsa do të luajnë me FK Borecin në transfertë.

 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT