Fitojmë ‘testin’ ndaj të rinjëve

Shpërndaje:

Ekipi ‘A’ i Shkupit ka fituar ‘testin’ me të rinjët me rezultat 4:0 të zhvilluar mesditën e kësaj të marte në stadiumin e Çairit. Në kohë pauze të kampionatit, tekniku Qatip Osmani shfrytëzoi mundësinë për të ‘testuar’ futbollistët e ekipit të parë me të rinjët.

Golat për ekipin e parë të ‘bardhekaltërve’ i realizuan Basilio që shënoi supergol për zhbllokim të rezultat dhe Fatjon Jusufi që realizoi golin e dytë në pjesën e parë. Në fraksionin e dytë, u shënuan edhe dy gola tjerë nga Darboe Dembo dhe Nermin Hajdareviç për rezultat final 4:0.

Kujtojmë që Hamza Rrahmani në pjesën nuk arriti që të realizojë nga pika e bardhë. Ndeshjen e radhës kontrolluese, ekipi i Shkupit do ta luajë ndaj KF Ferizajit të shtunën në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 14:30.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT