Fitojmë ‘testin’ ndaj të rinjëve

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekipi ‘A’ i Shkupit ka fituar ‘testin’ me të rinjët me rezultat 4:0 të zhvilluar mesditën e kësaj të marte në stadiumin e Çairit. Në kohë pauze të kampionatit, tekniku Qatip Osmani shfrytëzoi mundësinë për të ‘testuar’ futbollistët e ekipit të parë me të rinjët.

Golat për ekipin e parë të ‘bardhekaltërve’ i realizuan Basilio që shënoi supergol për zhbllokim të rezultat dhe Fatjon Jusufi që realizoi golin e dytë në pjesën e parë. Në fraksionin e dytë, u shënuan edhe dy gola tjerë nga Darboe Dembo dhe Nermin Hajdareviç për rezultat final 4:0.

Kujtojmë që Hamza Rrahmani në pjesën nuk arriti që të realizojë nga pika e bardhë. Ndeshjen e radhës kontrolluese, ekipi i Shkupit do ta luajë ndaj KF Ferizajit të shtunën në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 14:30.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!