LAJME

Mikëpritje me lule për ekspeditën skoceze

Ekspedita e Glasgow Rangers zbarkoi në aeroportin e Shkupit, ku kishin një mikëpritje të ngrohtë nga stafi i FC Shkupit. Me këtë rast, nikoqirët e sfidës kthyese në Shkupi, skuadra e FC Shkupit, priti futbollistët, stafin teknik dhe drejtuesit

Lexo më shumë »

Press para ndeshjes me Glasgow Rangers

FC Shkupi të martën do të përballet me Glasgow Rangers , në ndeshjen kthyese të League Evropa, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup , në orën 17.55. Pas përballjes së parë në Skoci,

Lexo më shumë »

Shkupi tregoi se mundet edhe me Rangers

FC Shkupi humbi sfidën në stadiumin “Ibrox” mirëpo dëshmoi se mund të jetë një oponentë i denjë përball skuadrës së mirënjohur skoceze të Glasgow Rangers. Goli nga Marfi në minutën e 23 dhe Taurnierit nga pika e bardhë, në

Lexo më shumë »

Shkupi udhëtoi për sfidën e parë evropiane

Futbollistët e FC Shkupit në orët e vona të mbrëmjes së sotme janë drejt Skocisë për ndeshjen e parë eliminatore të Ligës së Evropës, ku do kenë përballë ekipin e Glasgow Rangersit. Ekspedita “bardhekaltër” së bashku me pronarin Shefshet

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT