LAJME

Fitojmë ‘testin’ ndaj të rinjëve

Ekipi ‘A’ i Shkupit ka fituar ‘testin’ me të rinjët me rezultat 4:0 të zhvilluar mesditën e kësaj të marte në stadiumin e Çairit. Në kohë pauze të kampionatit, tekniku Qatip Osmani shfrytëzoi mundësinë për të ‘testuar’ futbollistët e

Lexo më shumë »

Dy ‘teste’ me të rinjët dhe KF Ferizajin

Periudhën e pauzës dy javore në kampionatin vendor, FC Shkupi do ta shfrytëzojë, duke organizuar dy ndeshje kontrolluese. Bardhekaltërit nesër (e mërkurë, 09.10.2019) do të ‘testohen’ në një ndeshje me skuadrën e të rinjëve të Shkupit, me takimin që

Lexo më shumë »

Barazojmë me Makedonija GJP

Transfertën me Makedonija Gjorçe Petrovin e mbyllim me barazim pa gola, e cila ishte e vlefshme për xhiron e 9-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Ekipi vazhdon të mbetet i pamposhtur, pasi nuk njeh

Lexo më shumë »

Shkupi nuk njeh kampion!

Shkupi dhe Çairi nuk njohin kampion. Ekipi ka marrë fitore të rëndësishme dhe tre pikë përballë Shkëndijës në xhiron e 8-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut, duke fituar me rezultat 2:0 në stadiumin e

Lexo më shumë »

Barazojmë me Sileksin në Kupë

Nuk kemi shkuar më shumë se një barazim pa gola kundër FK Sileksit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Kupën e Maqedonisë së Veriut. Nën udhëheqjen e trajnerit të ri Qatip Osmani, takimin e nisëm mirë

Lexo më shumë »

Marrim pikë të vlefshme në Strumicë

FC Shkupi del vetëm me një pikë nga qyteti i Strumicës, ku duhej të kishim fituar tre pikë të plota në duelin me Akademia Pandevin të vlefshëm për xhiron e 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT