LAJME

Shkupi e fillon sezonin me barazim

Në hapjen e sezonit të ri të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, Skuadra e Shkupit ka marrë vetëm barazim në ndeshjen e luajtur në Çair ndaj ekipit Akademija Pandev. Edhe pse Shkupi kishte më shumë nga loja, duke

Lexo më shumë »

Jasharovski me super gol mundi Flamurtarin

Në kontrolluesen e fundit që Shkupi ka luajtur në qendrën sportive të Mavrovës, ka shënuar edhe një fitore, kësaj here është mundur ekipi i Flamurtarit të Prishtinës. Ndeshja ka filluar dhe mbaruar me dominim të plotë të skuadrës shkupjane,

Lexo më shumë »

Ismaili i jep fitoren Shkupit ndaj Gostivarit

Ekipi i Shkupit të enjten pasdite ka luajtur dhe ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve në Mavrovë. Kësaj radhe për kundërshtarë kishte ekipin e respektuar të Gostivarit që është përforcuar me nj numër të konsiderueshëm të futbollistëve

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT