FC Shkupi deklason Akademia Pandevin me “manita”

FC Shkupi nisi sezonin pranveror në Ligën e Parë Ftbollistike të Maqedonisë me fitore bindëse ndaj skaudrës së Akademia Pandevit pran rezultatit 5:2. Tripletë e Iljoskit dhe golat e Jasharoskit dhe Stojkoskit, mjaftuan për të arkëtuar 3 pikët e parë në vazhdim të Ligës së Parë.

Aksionin e parë e regjistruam në minutën e 3, kur depërton Maliqi dhe asiston në zonë, ndërsa Iljoski i bllokuar nga mbrojtja mysafire, arrin të godas, por vetëm skaj portës. Në minutën e 7 mat pozita për mysafirët me dy lëvizje. Degazhon thellë portieri Suat Zendeli , ndërsa Bazhe Iljoski , pasi kalon dy mbrojtës, gjen këndin e duhur për 1-0. Në minutën e 12 asistin Stojkoski, ndërsa Ilojski bllokohet brenda zonës. Dhe vetëm pas disa minuta rezultati ishte 2-0, kur Bazhe Iljoski mashtron fillimisht portierin mysafirë dhe pastaj me lehtësi shënon për 2-0. Në minutën e 23 vjen goditja e tretë në portën e Akademia Pandevit, me autorin e njëjtë, Bazhe Iljoskit. Sulmuesi I FC Shkupit në debutimin e rij kompletoi tripletën pas asistimit të Alen Jasharoskit.Vetëm 3 minuta më vonë kanosën mysafirët e Akademia Pandev, mirëpo në nivel të detyrës është portieri Suat Zendeli. Mysafirët në aksionin e parë më konkret arrijnë të shënojnë gol, ndërsa autor ishte Gjorgji Stoilov, që gjendet në vendin e duhur, pasi Krivanjeva nuk arrin të largojë topin jashtë zonës.

Në aksionin e parë në pjesën e dytë, FC Shkupi arrin deri te penaltia, pas ndërhyrjes ndaj Stojkoskit në zonën e rrezikut. Mirëpo goditjen nga 11 metra, Bazhe Iljoski, nuk arrin të konvertojë në gol. Në anën tjetër Sashko Pandev kanoset me kokë, por topi shkon mbi portë. Në minutën e 59 vjen edhe goditja e katërt në portën e mysafirëve. Bunjamin Shabani asiston nga mesi i fushës, ndërsa Jasharoski mposht për herë të katërt portierin mysafirë për 4-1. Një kundërsulm i shpejt i mysafirëve u kurorëzua me gol, kur shënon sulmuesi italian Grifoni. Në minutën e 79 , FC Shkupi kompleton “manitan” ose shënon golin e 5-të, kur Shpend Asani asiston para zonës, ndërsa Stojkoski me lehtësi mposht portierin mysafirët për 5-2. deri në fund nuk kishte ndryshim të rezultatit dhe FC Shkupi arkëtoi 3 pikët e para pranverore.

 

FC Shkupi – Akademia Pandev 5-2 (3-1)

Stadiumi: “Boris Trajkovski”, Shikues: 400

Arbitrat:Dejan Jakimovski, Nikol Zharakolev, Goran Manasiev, Sotjnaço Stojanov

FC Shkupi: Suat Zendeli , Edis Maliqi, Muharem Bajrami, Blagoja Ljamçevski, Omar Imeri, Basilio Ndong, Besart Krivanjeva, Bazhe Iljoski, Ermedin Adem, Kristijan Stojkoski, Alen Jasharoski.

Akademia Pandev: Vujanac, Atanasoski, Iliev, Dimov, Ivanov, Stoilov, Atanasov J., Pandev S, Grifoni, Baldovaliev, Çeshmexhiev.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

FC Shkupi deklason Akademia Pandevin me “manita”

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!