LAJME

FALEMINDERIT FISNIK ZUKA

Pas përfundimit të gjysmë sezonit të parë të LPFMV-së, me dëshirën dhe kërkesën e lojtarit, ndërpritet bashkëpunimi mes klubit tonë Shkupi dhe mbrojtësit Fisnik Zuka. FC Shkupi konfirmon largimin e 26-të vjeçarit Fisnik Zuka, duke e falënderuar për kontributin

Lexo më shumë »

SUNDAY: TIFOZËT TANË FANTASTIK

Nga Velesi, kthehemi me fitore dhe me tre pikët e fundit për këtë gjysmë sezon.Në stadiumin Zoran Paunov, FC Shkupi fitoi kundër Borecit me rezultat 0:3.Në minutën e 20-të golin e parë e shënoi Sunday Adetunji dhe të fundit

Lexo më shumë »

ALVAREZ: SHKOJMË QË TË FITOJMË

Në xhiron e 18-të në LPFMV dhe të fundit për pjesën e parë të sezonit aktual 2021/22, skuadra jonë Shkupi, do të udhëtojë në Veles, ku përballë do ta ketë skuadrën e Borecit.Ndeshja do të zhvillohet nesër në Stadiumin

Lexo më shumë »

KOMUNIKATË ZYRTARE

FC Shkupi përmes kësaj komunikate zyrtare dëshiron të njoftojë opinionin publik për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen me KF Shkëndija, të luajtur të mërkurën (08.12.2021) në Stadiumin e Çairit, në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë

Lexo më shumë »

SENGHOR: ME SHVERCERAT DO TË FITOJMË

Në Stadiumin e bukur të Çairit, nesër, me fillim nga ora 13:00, do të zhvillohet ndeshja SHKUPI – Shkëndija, në kuadër të xhiros së 17-të të LPFMV-së.Pas fitores kundër Skopjes, Shkupi kërkon fitoren e 13-të në këtë sezon nesër,

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT