LAJME

SEDLOSKI: FITORE E RËNDËSISHME

Në “Blagoj Istatov” të Strumicës, super ndeshja Akademija Pandev – Shkupi, përfundoi me rezultat 1-3, në favor të skuadrës tonë.Një derbi i vërtetë ishte ndeshja e xhiros së tetë, mes Akademija Pandev dhe Shkupit.Pjesa e parë përfundoi pa gola,

Lexo më shumë »

RADESKI: QËLLIMET TONA JANË TË QARTA

Pas fitores kundër Veleshtës, në garat për Kupën e Maqedonisë së Veriut, skuadra jonë, sërish do të udhëtojë, e kësaj radhe në qytetin e Strumicës ku në kuadër të xhiros së tetë të LPFMV-së, përballë nesh, do ta kemi

Lexo më shumë »

ISMAILI: JAM I LUMTUR PËR FITOREN E SOTME

Me fitoren e sotme, skuadra jonë FC Shkupi, e kaloi me sukses raundin e parë të Kupës së Maqedonisë.Ndeshja përfundoi me rezultat 0:1 në favor të Shkupit dhe golin e vetëm e shënoi Marko Gjorgjievski në minutën e 45-të.

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: NDESHJE E VËSHTIRË

Derbi I xhiros së gjashtë mes KF Shkëndija dhe FC Shkupi, i zhvilluar në pasditen e sotme, në stadiumin e qytetit në Tetovë, përfundoi me barazim, 0-0.Skuadra jonë kishte mundësi të shumta për të shënuar, veçanërisht në pjesën e

Lexo më shumë »

SENGHOR: NESËR NJË DERBI I VËRTETË

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, nesër, duke filluar nga ora 15:00, do të zhvillohet ndeshja e xhiros së gjashtë, mes KF Shkëndija dhe FC Shkupi. Ndeshje kjo, e cila u anulua të dielën për shkak të tragjedisë që

Lexo më shumë »

HUAZOHEN GJURKOVSKI DHE SHUKU

FC Shkupi konfirmon marrëveshjen me lojtarët Aleksandar Gjurkovski dhe Erion Shuku, për huazimin e tyre gjashtëmujor, ku Gjurkovski do të huazohet tek skuadra GFK Tikvesh në Kavadarci, ndërsa Erion Shuku, në Sloga Vinica që momentalisht, garon në ligën e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT