LAJME

E nisim me tri pikë dhe tre gola

E kemi nisur gjysmën e sezonit në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar fitore bindëse 3-0 (2-0) ndaj Voska Sportit që përmbylli javën e 19-t. Ndeshja nisi me ofensivë mjaft të fortë nga futbollistët tanë, ndërsa Voska

Lexo më shumë »

Iljazi: Ta nisim sezonin me fitore

Pas një pauze dymujore, përgatitje, ndeshje kontrolluese, prurje dhe largime të lojtarëve, pjesa pranverore e sezonit 2023/24 rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e xhiros së 19-të. Këtë gjysmë sezon e hapim në shtëpi, ku në stadiumin e Çairit do

Lexo më shumë »

De Oliveira braziliani i radhës te Shkupi

Futbollisti brazilian Victor Damasceno De Oliveira tani më zyrtarisht është pjesë e skuadrës tonë dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Mlladen Zhizhoviç. Bëhet fjalë për një sulmues krahu, i cili karrierën e tij e ka nisur dhe

Lexo më shumë »

Emmanuel Avornyo është prurja e re në klub

Skuadra jonë në vazhdën e përforcimeve ka sjellë edhe një futbollist në repartin e sulmit, fjala është për futbollistin nga Gana, 22 vjeçarin Emmanuel Avornyo, i cili luan në pozitën e qendër sulmuesit. Karriera e Avornyos është lidhur me një

Lexo më shumë »

Edmundsson bëhet pjesë e FC Shkupi

Futbollisti i Ishujve Faroe, Joan Simun Edmundsson është përforcimi i radhës në ekipin tonë. Pas një periudhe të suksesshme me skuadrën e tij të mëparshme KA Akureyri, Edmundsson ka vendosur të përforcojë radhët e ekipit tonë. Ky transferim ka

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT