Fitojmë 2:0 kundër KF Ferizajit

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekipi ka regjistruar fitore edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese, duke mundur KF Ferizajin nga Kosova me rezultat bindës 2:0. Bardheblutë të pushueshëm pa shumë ngarkesa këtë javë për shkak pauzës në kampionat, zhvilluan ndeshje të mirë në fushën e stadiumit të Çairit dhe morën fitore ndaj ekipit të Superligës së Kosovës me dy golat e Lamin dhe Dembos.

Golin e parë për Shkupin e gjeti Diack Lamin në pjesën e parë, ndërsa goli i dytë erdhi në fraksionin e dytë me autor Darboe Dembo, duke finalizuar shifrat 2:0 dhe fitore në kontrolluesen me KF Ferizajin. Dembo gjithashtu gjatë ndeshjes kishte edhe disa raste tjera për gol, por që nuk arriti ti finalizojë.

Gjithsesi tekniku Qatip Osmani në ndeshjen e sotme ndaj KF Ferizajit si dhe ndaj të rinjëve (4:0) që zhvilluam të mërkurën pati rastin që të sheh formën e futbollistëve që ka në dispozicionin e tij për vijimin e kampionatit.

Ndeshjen e parë të ciklit të dytë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut e luajmë ndaj FK Borecit në transfertë me 19 tetor.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!