FC Shkupi ‘blindon’ Sabit Bilalin deri në vitin 2021

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mesfushori Sabit Bilali do të vazhdojë të jetë pjesë e FC Shkupit deri në muajin korrik të vitit 2021. Drejtuesit e klubit kanë ‘blinduar’ mesfushorin tetovar edhe për një sezon tjetër, duke mos lënë hapësira për ndonjë largim eventual të tij në përfundim të kampionatit 2019/20.

Bilali ekipit tonë iu bashkua gjatë merkatos të verës, me çka në ndeshjet në Liga Europa ndaj Pyunikut bëri diferencën në fushë , ndërsa edhe gjatë sezonit të ri në kampionatin vendor dhe kompeticionin e Kupës ka qenë titullar i padiskutueshëm te ekipi bardhekaltër.

Bilali shihet një nga shtyllat kryesore të repartit të mesfushës tonë së bashku me talentin tjetër të skuadrës, Besar Iseni. Kombinimi i tyre në formacion jep më shumë siguri dhe lojë më të mirë të Shkupit për rezultate pozitive që na çojnë drejt objektivave që ndjekim.

 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!