Bojku: Dua të kontribuoj në arritjen e objektivave të Shkupit

Skuadra e FC Shkupi ka vazhduar me përgatitjet për sezonin pranveror, ndërsa në grumbullimin e parë së bashku me ekipin ishte edhe futbollisti strugan Besmir Bojku, i cili do të vazhdojë qëndrimin te bardhekaltërit edhe për gjashtë muaj në formë huazimi nga Shkëndija e Tetovës.

Të përkujtojmë se Bojku kishte një intervenim para se përmbyllet sezoni vjeshtor, e që ka dalë të përfundojë me sukses, ndërsa futbollisti strugan me punë të madhe ka filluar të kthejë ngadalë formën e duhur.

“Jam shumë i lumtur që kthehem përsëri në terrenin e gjelbër. Fillimisht dua të falënderoj Allahun që më mundësoi përsëri të rikthehem në stërvitje, e më pas një falënderim të veçantë edhe për të gjithë ata të cilët më përkrahën familjen, shokët dhe trajnerit. Një falënderim të veçantë edhe për kryesin e KF Shkëndija dhe FC Shkupi që në momentet më të vështira më qëndruan pas”, ka thënë Bojku pas paraqitjes së tij në stërvitjen e parë me FC Shkupi.

Besmir Bojku

Futbollisti i ri Bojku, i cili është edhe pjesë e pandashme e reprezentacionit të të rinjve të Maqedonisë, ditëve në vazhdim do të stërvitet i vetmuar në Strugë, ndërsa me klubin do të bashkohet përsëri pas një muaji, kur të fillojnë përgatitjet përfundimtare në Shkup.

“Do të mundohem që fillimisht të përgatitem sa më mirë dhe kur të kthehem të jem plotësisht i gatshëm për të dhënë maksimumin për ekipin. Mendoj se do të mungoj në 5-6 ndeshjet e para të sezonit pranveror, por nuk përjashtohet mundësia që nëse gjithçka shkon mbarë dhe mirë të kthehem edhe më herët.  Do të doja që edhe unë të jap kontributin tim për klubin që të arrijë objektivat. /fcshkupi/

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Bojku: Dua të kontribuoj në arritjen e objektivave të Shkupit

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!