SHEJI: FATI NA KTHEU SHPINËN

Shpërndaje:

Në Stadiumin e bukur të Çairit, skuadra jonë FC SHKUPI zhvilloi xhiron e 31-të të LPFMV-së kundër skuadrës së Makedonija. GJ.P. ndeshje kjo e cila u mbyll me rezultatin e barbartë 1:1. Skuadra jonë ndeshjen e filloi fuqishëm duke krijuar disa raste për gol, por skuadre mysafire arritën të mbrohen deri në fundin e pjesës, dhe kështu rezultati mbraoi pa gola 0:0. Në pjesën e dytë nën përkrahjen e tifozërisë së flaktë “Shvercerat” futbollistët tonë morën veten dhe shënuan golin e parë. Rezultatin e hapi mesfushori Inacio Queven, në min e 58-të, ndërsa golin e barazimit për mysafirët nga pika e bardhë në minutat e fundit e shënoi Ermedin Adem. Pas ndeshjes për faqen tonë zyrtare foli mbrojtësi, Blerton Sheji.

Ishte një ndeshje e vështirë, luajtëm kundër një ekipe mirë të organizuar, ne dominuam gjithë ndeshjen por fati na ktheu shpinën ku ata në sekondat e fundit arritën të shënoin nga pika e bardhë. Sigurisht që ishte një epsiod që duhet harruar tani vazhdojmë të punojmë për ndeshjen e rradhës”, tha Sheji

Ndeshja e radhës për SHKUPIN është me datë 08.05.2022 kundër Shkëndijës në transfertë.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT