Skuadra zhvillon stërvitjen zyrtare para sfidës me Pyunikun

Shpërndaje:

Skuadra ka zhvilluar edhe seancën e fundit zyrtare para sfidës së kthimit me Pyunikun e Armenisë të vlefshme për raundin e parë të eliminatoreve të Liga Evropës. 

Futbollistët nën urdhërat e trajnerit Umit Karan, seancën stërvitore e zhvilluan në stadiumin “Todor Proeski” aty ku nesër do të luhet edhe përballja me skuadrën nga Armenia. 

Stëvitja kaloi në atmosferë pozitive dhe të mirë, me numrin një të stafit teknik që kishtë në dispozicion të gjithë lojtarët e grumbulluar për ndeshjen e nesërme.

Rezultati 3:3 nga ndeshja e parë në Armeni, na jep përparësi, duke patur parasysh se lujmë në terren vendas dhe pranë publikut tonë, duke pretenduar të bëjmë më të mirën që të marrim kualifikimin për në raundin e dytë. 

Takimi Shkupi-Pyuniku do të zhvillohet të enjten (18.07.2019) në stadiumin “Todor Proeski”, duke nisur nga ora 20:30. 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT