Konferencë për shtyp para ndeshjes me Pyunik

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar stërvitjen e parë zyrtare në Gymri të Armenisë, në stadiumin ku edhe do të luhet ndeshja e nesërme në kuadër të xhiros së parë kualifikuese të Ligës së Evropës, ndaj ekipit të Pyunik-ut.

Përshtypjet për përgatitjet dhe ndeshjen e nesërme i kanë shpalosur trajneri Umit Karan dhe kapiteni Muharem Bajrami.

“Fillimisht dua tu them faleminderit lojtarëve të mi të cilët u treguan profesionist, pasi që nuk ishte lehtë për të arritur deri te ky hotel, pasi kemi pritur më shumë se katër orë në aeroport. Kemi punuar shumë për ndeshjen e nesërme. Kur e mora ekipin në nëntor dhe ishte në pozitën e fundit, të gjithë thonin se Shkupi do të jetë në Ligën e Dytë, por unë besova në lojtarët e mi dhe punuam shumë për të arritur deri te kjo ndeshje. Ekipi im është me karaketr të fortë, me zemër dhe me talent, por më e rëndësishmja në ekipin tim është që ne ndjehemi si një familje. E di që ekipi i Pyunik-ut është skuadër e mirë dhe janë ekip favorite në këtë ndeshje dhe ndoshta ne na mendojnë si një ekip e vogël, por futbolli luhet në terren. Ata ndoshta e kanë fituar Vardarin dhe ekipe tjera nga Maqedonia, por unë besoj në lojtarët e mi dhe karakterin e tyre dhe nëse luajm kompakt si ekip, do të kemi shans të mirë për ndeshjen e dytë”, ka thënë trajneri turk i Shkupit, Umit Karan.

Gjithashtu ka folur edhe kapiteni i skuadrës, Muharem Bajrami, i cili ka potencuar se Shkupi kërkon rezultat pozitiv në dy ndeshjet ndaj Pyunik-ut.

“Kemi punuar me intesitet të lartë gjatë kësaj faze përgatitore pasi që na presin ndeshjet e Ligës së Evropës, që dallojnë nga ato kampionale. E kemi parasysh se në ndeshjen e nesërme luajmë me një kundërshtar mjaft të organizuar, pasi që secilën sezon ata luajnë në Ligën e Evropës apo Ligën e Kampioneve. Këto tetë ditët e fundit kemi analizuar kundërshtarin dhe normal që i dimë pikat e forta dhe të dobëta të tyre dhe do të mundohemi që gjatë ndeshjes së nesërme të shfrytëzojmë dobësitë e tyre, që të arrijmë këto dy ndeshje rezultat pozitiv dhe të dalim si fitues. Jemi sakrifikuar gjatë gjithë kampionatit për këto ndeshje dhe e presim me padurim duelin e nesërm”, ka thënë kapiteni Bajrami.

Ndeshja Pyunik – Shkupi luhet në stadiumin e qytetit Gyumri me fillim në orën 15:30 sipas kohës tonë.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Konferencë për shtyp para ndeshjes me Pyunik

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!