Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e Shkupit pasi dje ka arritur në Ohër për të vazhduar fazën e përgatitjeve, sot ka zhvilluar dhe miqësoren e parë në qytetin buzë liqenit, ku për kundërshtarë kishte ekipin e Novacit, që pretendon të rikthehet në sezonin e ardhshëm në Ligën e Parë.
Në këtë ndeshje trajneri i Shkupit Ardian Nuhiu, kishte kombinuar dy ekipe duke përzier futbollist nga juniorët dhe ata që gjatë sezonit bartën barrën kryesore.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte me shumë raste për Shkupin, por vetëm një prej tyre ishte e konkretizuar, ku në rolin kryesor ishin dy përforcimet e reja. Në këtë rast si asistent doli bunjamin Shabani, ndërsa goli ishte vepër e të riut Fatih Ismaili.

Pjesa e dytë filloi pothuajse me të njëjtin ritëm, ku për Shkupin në fushë u paraqiten edhe përforcimet tjera si Jasir Asani, Sedat Berisha dhe futbollisti francez Emannuel Mbela i cili ishte dhe autor i golit të dytë. Kamerunasi me psaportë franeze, për momentin po testohet nga trajneri Ardian Nuhiu. Të përkujtojmë se Mbella vjen te Shkupi nga skuadra e Bylisit që sezonin e kaluar nga Superliga e Shipërisë, largua për në kategorinë e parë.

Skuadra e Shkupit nga nesër do të vazhdojë  me nga dy seanca stërvitore, ndërsa kontrolluesja e radhës është ajo kundër Makedonija Gj. P., që do të luhet me 2 Shkurt.

Shkupi deri më tani ka zhvilluar dy ndeshej kontrolluese, duke pësuar disfatë nga Renova 2:0, ndërsa tani ka mundur Novacin me 2:0./fcshkupi/

FC Shkupi – KF Novaci 2:0 (1:0)

Golashënues: Fatih Ismaili dhe Emmanuel Mbella

Ndeshjen e filluan:

Suat Zendeli, Dimitrija Llazarevski, Ermedin Adem, Edis Maliqi, Bujamin Asani, Filip Janevski, Muharem Bajrami, Besar Iseni, Bunjamin Shabani, Fatih Ismaili, Husein Demiri

Luajtën edhe:

Burhan Mustafa, Fatmir Arifi, Sedat Berisha, Besir Ramadani, Samir Shabani, Agon Elezi, Altin Sefo, Florent Kadriu, Arbin Bajrami, Jasir Asani, Emmanuel Mbella

More to explorer

Ndahen pikët në Gjorçe Petrov

Derbi i vogël i qytetit të Shkupit u zhvillua në lagjen Gjorçe Petrov ku ekipi ynë luajti në cilësinë e mysafirit nga

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!