Hajati Sojdash:”Kërkojmë përkrahje për futboll cilësor”

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

FC Shkupi ka mbyllur përgatitjet para sfidës së raundit të katërt të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë kundër Shkëndijës. Nën drejtimin e trajnerit Hajati Sojdash gjatë ditës së shtunë FC Shkupi zhvilloi seancën e fundit stërvitor, ku ishte prezent edhe përforcimi i fundit , Viktor Angelov. Trajneri turk beson se kjo skuadër ka potencial dhe se duhet pak kohë për të njohur kualitetin e secilit futbollist. Ai beson se publiku duhet të jep përkrahjen maksimale kësaj skuadre, posaqërisht kur të dielën do të përballet me Shkëndijën.

Tani kam firmosur me skuadrën e FC Shkupit dhe jam duke u munduar që të njoftojë futbollistët. Këto ndeshje derbi mbeten gjatë kohë në memorjen tonë. Besoj se do të jemi ekip i mirë dhe si ashtu, kemi edhe nevojën për përkrahje dhe atmosferë pozitive. Gjasa e parë për ne është përballja me Shkëndijën, për të cilën besojë se do të jetë një ndeshje e mirë dhe shpresojmë që të shënojmë një rezultat pozitiv, ” tha Hajati Sojdash.

Informatat e fundit thonë se për përballjen ndaj skuadrës tetovare , trajneri Hajati Sojdash do të ketë në dispozicion të gjithë futbollistët , përpos Blazhe Iljoskit, i cili lëndoi gjurin në sfidën e fundit me Akademia Pandevin dhe gjatë tërë javës zhvilloi stërvitje jashtë grupit. Për sfidën ndaj Shkëndijës , nuk ka të drejtë loje edhe përforcimi i fundit Viktor Angelov dhe qendërmbrojtësi nga Nigeria, Onyebuchi Emmanuel Ifeanyi.

Ndeshja FC Shkupi – Shkëndija do të zhvillohet të dielën , në orën 16.15.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT