Pas dy ditëve pushim, sot filluan përgatitjet

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit pas përmbylljes së javës së katërt, ka shfrytëzuar dy ditë pushim dhe sot u është kthyer përgatitjeve për sfidat e radhës. Tani më kampionati i Maqedonisë ka një pushim shkaku i pjesëmarrjes në kuliafikueset për Ligën e Kombeve, që Maqedonia do të luaj ndaj Gjibraltarit dhe Armenisë.

Në përgatitjet e sotme në skuadër shkaku i angazhimeve me reprezentacionin kanë munguar Suhel Muharemi, Rron Broja dhe Basilio Ndong, ndërsa lëndimi i marrë në ndeshjen e fundit ndaj Shkëndijës do të lë jashtë terrenit të blertë Besart Krivanjevën për së paku një muaj.

Por stërvitjeve tani u është kthyer Bllazhe Ilijoski, ndërsa së bashku me ekipin ka stërvitur edhe ardhja e fundit Viktor Angellovi. Gjithashtu ekipi i është bashkuar edhe Erdon Daci, i cili është në pritje për nj PO nga UEFA, shkaku i problemeve të klubit Konjaspor, që e kishte huazuar te Eskeshehirspor.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT