Të shtunën miqësore me “Borecin” e Velesit

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit pas disa ditëve të lira, nga dita e djeshme u është rikthyer stërvijeve, për të shrytëzuar pauzën dy javore që ka kampionati vendor, shkaku i pjesëmarrjes së reprezentacionit të Maqedonisë në Ligën e Kombeve.

Trajneri Umit Karan nga e marta ka filluar me nga dy seanca stërvitore, atë të mëngjesit dhe pasites, që skuadra të rikthejë kondicionin e duhur.

Ekipi është i kompletuar, ndërsa mungojnë vetëm tre futbollistë të cilët janë të angazhuar me përfaqësueset e tyre. Besir Ramadani ka angazhim në kombëtaren shqiptare U21, sikurse edhe Rron Broja që ka angazhim me përfaqësuesen e Kosovës U21. Basilio Ndong ka marrë ftesë përsëri nga reprezentacioni i tij, Guineja Ekuatoriale.

Stafi menaxherial i skuadrës ka organizuar edhe një ndeshje kontrollues,e e cila do të luhet të shtunën me fillim në orën 15:00 në stadiumin e Çairit, ndërsa për kundërshtar do të jetë ekipi i Ligës së Dytë “Boreci” nga Velesi.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT