Shkupi u akomodua në Bolu, futbolllistët ambientohen me klimën

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit në orët e pasdites ka arritur në tokën turke, më sakt në vendin malor Bolu, ku do të kalojë fazën e dytë të stërvitjeve deri më 3 korrik.

Padyshim se kushtet e mira për punë dhe klima e volitshme për futbollistët do të ndikojë në ngritjen e nivelit të përgatitjeve.

Menjëherë pas arritjes në Vonresort, trajneri Zekirija Ramadani së bashku më stafin e tij kanë punuar një seancë të lehtë sërvitore, që futbollistët të ambientohen me klimën e këtij vendi.

Stafi i skuadrës tani më ka aranzhuar edhe ndeshjen e parë kontrolluese, e cila do të luhet me 24 qershor, ndërsa kundërshtari i parë do të jetë skuadra nga Azerbajxhani, Neftci Baku.

Skuadra e Shkupit deri më tani ka luajtur një ndeshje kongtrolluese, ishte ajo ndaj kampionëve të Kosovës, FC Drita, të cilën Shkupi e fitoi me rezultat 2:0.

 

 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT