Meçkarovski do të ndajë drejtësinë në Prilep

Shpërndaje:

Sot në zyrat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u bë tërheqja e shortit për arbitrat që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e xhirossë 23, e ku skuadra e FC Shkupi do të luaj si mysafire ndaj Pobedës së Prilepit.

Këtë ndeshje arbitër kryesor do të jetë Dimitar Meçkarovski nga Shkupi, me ndihmësit e tij Dejan Nedelkoski, Goce Petreski dhe arbitër i katërt do të jetë Nikolla Kostençev që të gjithë nga Shkupi. Delegat i ndeshjes është Goran Mihajllovski nga Shkupi, ndërsa Kontrollor Marjan Ristevski nga Kërçova.

Shkupit arbitri Meçkarovski i referoi edhe në ndeshjen në Tetovë kundër Shkëndijës, e cila ndeshje kishte përfunduar me rezultat të barabartë 0:0. Ndeshja Pobeda – Shkupi do të luhet në stadiumin e fshatit Mogillë në Prilet, ndërsa shkaku që ka vetëm një tribunë, ekipi mysafir nuk ka lejuar që të ketë udhëtim të tifozëve të Shkupit. Dueli do të luhet të shtunën (18.03.2017), në orën 14:00.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT