Karan: Na presin edhe 180 minuta të rëndësishme

Pas fitores minimale ndaj Bellasicës , trajneri i FC Shkupit, Umit Karan, u shfaq i kënaqur me angazhimin e futbollistëve dhe ekipit. Mirëpo në rend të parë, strategu turk e vlerëson lartë përkrahjen e madhe që merr nga tifozët.

Fillimisht dua të falënderojë tifozët për përkrahjen që na japin në çdo ndeshje,” tha në fillim trajneri Karan. Ndërsa në vazhdim trajneri turk, shpalosi ecurinë e përballjes me Bellasicën.

Siç mund të shihni, ne nuk kemi një ekip të madhe, andaj ishte e vështirë që të gjejmë 18 futbollist të gatshëm për ndeshjen e fundit ndaj Bellasicës. Përkundër kësaj ne kemi besim të madh te futbollistët e rinj, andaj ju japim edhe shansin që të dëshmojnë kualitetet e tyre. Para ndeshjes u thash futbollistëve se këto lloj ndeshjeje janë shumë të vështira dhe shumë të rrezikshme në aspektin futbollistik. Kishim mundësi që të shohim një pjesë të parë në të cilin kishim disa intervenime të suksesshme të Igor Aleksovskit, të cilin e urojmë për paraqitjen e mirë. Në pushim u thash futbollistëve që të zgjohen moralisht dhe fizikisht, pasi përndryshe do e kumbisnim këtë takim. Me disa ndryshime taktike, ekipi filloi të luajë futboll më të mirë. Në 10 minutat e fundit dërguam Toni Tipuriçin në sulm dhe ai shënoi golin e fitores. Në fund mund të them se vërtet ishte një ndeshje e vështirë,” tha mes tjerash trajneri Karan.

Ndërkohë FC Shkupi të mërkurën , do të përballet me skuadrën e Renovës, para se të sfidojë Rabotniçkin në transfertë.

Tani kemi edhe 180 minuta e fundit të sezonit vjeshtor, ku secili prej futbollistëve duhet të punojë shumë dhe të jep maksimumin për ekipin, pas së cilës do të kemi edhe pushimet e planifikuara,” nënvizon trajneri Karan.

Trajneri turk, sfidën me Renovën e cilëson si testin më të vështirë në këtë periudhë kohore, andaj bën apel deri tek të gjithë tifozët që të ndihmojnë FC Shkupit gjatë ditës së mërkurë.

Ndeshja e ardhshme ndaj Renovës është mjaft e rëndësishme për ne dhe kemi nevojë për çfarëdo lloj ndihme. Pres që të kemi përkrahje maksimale të tifozëve tanë, “ tha në fund Umit Karan.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Karan: Na presin edhe 180 minuta të rëndësishme

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!