Nëse kalohet Pyuniku, Jabloneci është sfida e dytë

Shpërndaje:

Në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, sot në orët e pasdites është bërë hedhja e shortit për raundin e dytë kualifikues të Ligës së Evropës. Pasi që dje skuadra jonë ka mësuar që në raundin e parë kualifikues do të ketë përballë ekipin nga Armenia, Pyunik FC dhe nëse arrin që të kalojë këtë pengesë, atëherë në raundin e dytë përballë do të ketë ekipin e FK Jablonec nga Çekia.

Skuadra e Jablonec ka mbyllur sezonin në pozitën e katërt të Ligës çeke, ndërsa deri më tani ka fituar në historin e klubit vetëm dy tituj edhe atë Kupën shtetërore.

Ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues janë caktuar për 25 korrik dhe 1 gusht.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT