Disfatë në Gostivar, nga dy goditjet e “Skopje”-s

FC Shkupi nis këtë përballje më formacion të ndryshuar nga ndeshjet e tjera, nën drejtimin e trajnerit të ri , Zekirja Ramadani dhe në mungesë të Suad Zendelit, që në fund të pajtohet me disfatën 0:2 nga skuadra e Skopjes. Mysafirët ishin të koncetruar në mbrojtje dhe vetëm me dy gjuajtje drejt portës, arritën të arkëtojnë fitoren dhe 3 pikët.

Dush i ftohtë në fillim të takimit

FC Shkupi nisi mjaft keq ndeshjen në Gostivar , pasi që në aksionin e parë Skopje arriti që të shënojë gol. Pas një mosmarrveshje mes Tipuriçit dhe Krivanjevës, Desniq futet në zonë dhe mposht portierin Burhan Mustafa. Në anën tjetër , FC Shkupi kanoset me gjuajtje nga distanca , nën regji të Stojkoskit, por tëntimi i tij është larg kuadrantit të portës së Skopjes. I njëjtë është skenari me tentimin e Fati Ismailit, me atë që topi shkon skaj portës.

Goli i anuluar për pozitë jashtë lojë

FC Shkupi arriti që të shënojë gol në minutën e 23-të, mirëpo Fati Ismaili është në pozitë jashtë loje. Në minutën e 27 , në skenë është edhe Bazhe Iljoski, por tentimi i tij shkon mbi portë. Dhe në aksionin e fundit të pjesës së parë, pas krosimit të topit në zonë nga Ljamçevski, topi arrin deri te Stojkoski , i cili godet ashpër , por jo edhe për të shqetësuar portierin mysafirë.

Skenar i njëjtë në pjesën e dytë

Në pjesën e dytë Stojkoski u kanos i parë , nga gjuajtja e lirë, por tentimi shkoi lartë portës. Në anën tjetër, Aleksovski drejton topin drejt portës së Mustafa-s, që intervenon në vijnë fundore. Dhe në minutën e 53-të, pas tentimit të Desniqit , topi arrin deri te Dosek Kofi, i cili mposhti portierin e FC Shkupit, për 0-2.

Tentimet nga distanca nuk sjellin ndryshim

FC Shkupi kaloi në sulm , por tentimi i parë i Jasharoskit u ndal nga portieri mysafirë. Skenari i njëjtë u përsërit edhe në tentimin e Brojës, vetëm disa minuta më vonë. Jasharoski në minutën e 72 ishte në rast ideal, por reagimi i tij nuk ishte në nivel të detyrës. Pak më vonë regjistruam edhe një vole të Toni Tipuriçit, që shkon mbi portë. Dhe kanosja e fundit ishte nga Stojkovski, i cili godet nga 20 metra, por pa mundur që të shqetësojë portierin mysafirë.

Tani pason një pushim i shkurtër për shkak të ndeshjeve kontrolluese të Maqedonisë në Antali, ndërsa sfida e ardhshme, në kuadër të javës së 25 -të do të jetë në Tetovë, kundër Renovës (29 mars, ora 14.00).

FC Shkupi – “Skopje” 0-2 (0-1)

Stadiumi në Gostivar

Kartona të verdhë: Fati Ismaili, Basilio Ndong (FC Shkupi), Desnik (Skopje)

FC Shkupi : Burhan Mustafa, Toni Tipuric, Blagoja Ljamçevski, Bazilio Ndong, Fati Ismaili (Bunjamin Shabani), Rron Broja, Besart Krivanjeva, Emre Can (Ermedin Adem), Marijano Ondo (Alen Jasharoski), Kristijan Stojkoski, Blazhe Iljoski.

Skopje: Stefanoviq, Bopesu, Liçina, Aleksovski, Petkovski (Kocev), Desnic , Koffi, Ouseini, Pecov, Demir (Sali), Nastevski.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Disfatë në Gostivar, nga dy goditjet e “Skopje”-s

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!