Në atmosferë pozitive lojtarët përgatiten për sfidat e radhës (VIDEO)

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupi ka vazhduar me seanca stërvitore nën urdhrat e trajnerit Zekerija Ramadani, ndërsa e diela do të jetë ditë pushimi, që më pas nga e hëna të fillojnë përgatitjet për ndeshjen e radhës, kur të enjten (29.03.2018),  Shkupi do të jetë mysafire në Tetovë e Renovës.

Të gjithë futbollistët në një atmosferë pozitive kanë lënë pas humbjen e fundit nga “Skopje”, me shpresë që duelin e radhës të arrijnë rezultat pozitiv, për të rikthyer vetë besimin në sfidat e tjera që do ti presin gjatë kësaj periudhe, kur do të ketë ndeshje në fundjavë dhe mesjavë.

Te Shkupi për shkak obligimeve me reprezentacionin U21 të Maqedonisë mungojnë Besart Krivanjeva dhe Omar Imeri, ndërsa për të njëjtat obligime por me reprezentacionin e Kosovës, nuk stërvitet me ekipin edhe Rron Broja.

Jashtë ekipit ka mbetur edhe me tutje vetëm Stefan Vujçiç, i cili nuk ka arritur të rikuporehet nga lëndimi i marrë që në javën e dytë të sezonit pranverorë, ndërsa me ekipin është rikthyer edhe kapiteni Suat Zendeli. 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!