Tri pikë në transfertë, Stojkoski rrëzoi Sileksin

Skuadra e Shkupit është kthyer me tri pikë nga transferta në Kratovë, duke marrë fitore me shumë vlerë që ka vërtetuar se ekipi po luan mirë dhe se trajneri Ardian Nuhiu ka arritur të gjejë recetën e suksesit.

Që nga fishkëllima e parë e frerit Josip Barton bardhekaltërtit nga Çairi filluan të dominojnë lojën, duke sulmuar nga krahët nikoqirët, të cilët në duelet me futbollistët tanë nuk arrinin ti fitojnë duelet. Gjithashtu në mënyrë të përkryer këtë ndeshje e luajti edhe mesfusha dhe mbrojtja, që në kohë ndërprisnin të gjitha aksionet e Sileksit, duke e kontrolluar mirë topin për të dalë para portës kundërshtare.

Kështu në minutën e 5-të të ndeshjes, i pari që sprovoi portierin nikoqir Mitroviq, ishte Emmanuel Mbella që goditja e tij përfundoi në duart e portierit. Më pas aksioni i tjetër ishte i Bunjamin Shabanit në minutën e 23-të, por në këtë rast Shpend Asani nuk arriti që të gjejë portën dhe topi përfundoi skaj portës. Edhe Muharem Bajrami tentoi nga gjuajtja e lirë në minutën e 34-të, por edhe në këtë rast topi nuk përfundoi në rrjetë. Kur pritej fundi i pjesës së parë, Fisnik Zuka krosoi bukur për Kristijan Stojkoskin i cili me kokë në dërgoi topin pas shpinës së Mitroviqit për të sjellë gëzimin e tifozëve shkupjan “Shvercerave” që kishin udhëtuar drejt Kratovës për të mbështetur ekipin e tyre.

Në pjesën e dytë, që në minutën e parë, një kundërzbritje e shpejt përmes Mbellas, që topi arrin deri te Shqiprim Taipi, por ky i fundit nuk ishte preciz për ti dhënë goditjen e dytë nikoqirëve.

Sileksi më pas krijoi disa gjysmë raste, të cilët shpesh përfundonin para mbrojtjes së çeliktë të Shkupit, ose ndaleshin nga kapiteni i skuadrës, portieri lider i ekipit Suat Zendeli.

Shkupi kishte edhe dy raste të tjera,m fillimisht Jasharovski ishte më i shkurtë për të kapur një krosim të Mbellas, ndërsa më pas edhe Husein Demiri ishte shumë pranë shënimit. Deri në fund të ndeshjes, nuk pati ndryshim të rezultatit, ndërsa Shkupi me meritë arkëtoi tri pikë të reja për tu ngjitur në mesin e tabelës me 7 pikë të grumbulluara.

Pas ndeshjes ka folur trajneri shkupjan, Ardian Nuhiu, i cili është ndarë i kënaqur si nga rezultati ashtu edhe nga loja e ekipit të tij.

“I uroj dhe përgëzoj futbollistët e mi për lojën e treguar, të cilët lanë shpirtin në fushë. Mendoj se me plot meritë morëm tri pikë. Kohë të gjatë nuk kishim triumfuar në Kratpvë, por për gjithçka ka “për herë të parë” dhe ja u kthyem me tri pikë në shtëpi. Tani koncentrohemi dhe përgatitemi për ndeshjen e të mërkurës që luajmë ndaj “Skopjes”, dhe shpresoj të vazhdojmë të luajmë mirë në vazhdimësi”, ka thënë Nuhiu.

Ndeshjen e radhës Shkupi e luan të mërkurën në cilësinë e nikoqirit, kur në Çair vjen ekipi i “Skopjes”.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Tri pikë në transfertë, Stojkoski rrëzoi Sileksin

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!