Përsëri Stojkoski i jep tri pikë Shkupit

Shumë pak njerëz e kishin futur FC Shkupin në ekipin që këtë sezon do të jetë një prej kandidatëve që do të nxehë pozitën e fundit, por nga ndeshja në ndeshje ekipi dhe trajneri Ardian Nuhiu, i demantuan të gjithë skeptikët, pasi që në tri ndeshjet e fundit Shkupi ka marrë po aq fitore dhe 9 pikë të plota.

Fitorja e fundit që mori Shkupi është ajo ndaj “Skopjes”, skuadër kjo që në Çair kishte ardhur vetëm të mbrohet që të largohet së paku me një pikë.

Por kështu nuk ndodhi, pasi bardhekaltërit që nga minuta e parë filluan sulmet e njëpasnjëshme, e që rezultoi goli të vjen në minutën e 25-të, ndërsa autor ishte përsëri Stojkoski, që për të ishte goli i tretë sezonal.

Goli erdhi pas një aksioni të shpejtë nga ana e djathtë, ku si zakonisht topin me shpejtësi e barti Shpend Asani, duke dërguar goditje të fortë, e që portieri e dëboi në këmbët e Stojkoskit, e ky i fundit në tentimin e dytë gjeti portën e “Skopjes”.

Shkupi edhe në pjesën e dytë krijoi shumë raste për të shënuar, por duke mos arritur të konkrtetizojnë asnjë, ishin plot futbollistë që kërkonin të shënojnë dhe gol tjetër, por në të shumtën e rasteve mbrojtja e ngjeshur e “Skopjes”, bllokonte goditjet e tyre.

Ishte kjo edhe një ndeshje shumë e bukur për sy, që u duartrokit nga 1500 shikues, të cilët në fund me brohoritje dhe këngë përcollën në shzveshtore heronjtë e tyre.

Ndeshjen e radhës Shkupi e luan në Tetovë, ku do të jetë mysafire e Renovës. Me 10 pikë të fituara Shkupi ndan pozitën e tretë dhe të katërt me Vardarin.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Përsëri Stojkoski i jep tri pikë Shkupit

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!