Vosha: Besojmë në fitore dhe duam tre pikët

Shpërndaje:

Pas aventurës evropiane, sot ekipi i gatshëm është për duelin e parë të sezonit të ri futbollistik të vendit, 2023/24.

Një periudhë e mirë e kaluar me përgatitje adekuate dhe ndeshje të mira në Ligën e Konferencës do ta gjejnë skuadrën të gatshme për sfidat e radhës.

Me përforcimet e sjella këtë verë dhe ndeshjet e zhvilluara deri më tani, skuadra ka treguar se ka një organik të shëndoshë dhe do të jetë në kërkim të sukseseve si në kampionat ashtu edhe në garat e Kupës.

Kundërshtari ynë i parë i këtij sezoni, është Rabotniçki, skuadër kjo që gjithashtu ka bërë disa ndryshime me prurjen e futbollistëve të rinj. Ndeshja Rabotniçki – Shkupi do të luhet në stadiumin “Boris Trajkovski”, në lagjen Maxhari të Shkupit me fillim në ora 17:00.

Përveç tani më të larguarit Renaldo Cephas, ekipi do të jetë i kompletuar, andaj trajneri Cihat Arslan nuk duhet të ketë probleme për të formuar ekipin që do të jetë përballë “romantikëve”.

Për duelin e sotëm ka folur Arbi Vosha: “Çdo fillim sezoni është shumë e rëndësishme të nis me këmbë të mbarë. Ne si ekip jemi përgatitur maksimalisht edhe pse kemi pasur angazhime në ndeshjet evropiane. Jemi gati për sfidat e reja dhe do të japim maksimum në çdo lojë. Për duelin e sotëm ndaj Rabotniçkit kishim kohë të mjaftueshme për tu bërë gati dhe besojmë në fitore dhe duam që tre pikët e të mbesin te ne”, ka thënë Vosha.

Në pesë përballjet e fundit, ekipi ynë ka shënuar pesë fitore ndaj skuadrës nga “Parku i Qytetit”, duke fituar tri herë si nikoqir dhe në dy ndeshje kemi marrë po dy fitore edhe në cilësinë e mysafirit. Arbitër kryesor në këtë ndeshje do të jetë Aleksandar Stavrev.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT