Hidhet shorti për sezonin e ri në ligën e parë

Shpërndaje:

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, sot është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit të ri garues në Ligën e Parë.
Në raundin e parë, ekipi ynë do të udhëtojë për në Shtip, ndërsa përballë nesh do të jetë skuadra e Bregallnicës.

Çiftet për raundin e parë në sezonin 2021/22:

Akademija Pandev – Struga Trim&Lum
Rabotniçki – Boreci
Tikvesh – Shkëndija
Renova – Skopje
Bregallnica – Shkupi
Makedonija Gj.P. – Pelister

Fillimi i garave në sezonin e ri në Ligën e Parë është caktuar më 7 dhe 8 gusht.
Ndeshjen e parë si vendas e luajmë në xhiron e dytë kundër Makedonija Gj.P.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT