Shefshet Demiri largohet nga kryesia, por do e mbështet klubin

Skuadra e Shkupit sezonin e ri futbollistik e filloi me ambicie të larta, duke sjellur një numër të madh të futbollistëve që pritej ta udhëheqin skuadrën drejt një suksesi tjetër, por gjërat nuk shkuan ashtu siç ishin planifikuar.

Prej sot pronari i klubit Shefshet Demiri ka vendosur të largohet nga kryesia e skuadrës, por duke mbetur edhe më tutje si mbështetës i FC Shkupit.

“Sigurisht se kemi pritur të kemi suksese që në fillim të sezonit, por punët nuk shkuan ashtu siç i kishim planifikuar. Por duke marrë parasysh faktin se unë kohën më të gjatë e kaloj jashtë Maqedonisë dhe nuk mundem të jem afër klubit, kam vendosur që të largohem nga kryesia e klubit dhe të mbetem deri në fund mbështetës i kësaj skuadre. Shpresoj se punët do të shkojnë nga e mira dhe shumë shpejt Shkupi do të kthehet me rezultat e dëshiruara, pasi që unë që në fillim kam besuar në këtë projekt dhe besoj që punët do të shkojnë edhe më tej nga e mira. Unë publikisht ftojë të gjithë dashamirët e klubit, e në veçanti “Shvercerat” që të jenë mbështetja më e madhe e skuadrës, pasi që ata gjithmonë ishin dhe do të jenë arma më e fortë e klubit, andaj ju ftoj që në numër sa më të madh ta mbështetni klubin që të dalim së bashku nga kjo krizë”, ka thënë Shefshet Demiri.

Pëndryshe largimi i Demirit nga kryesia e klubit nuk do të ndikojë tek sponsorët e klubit, të cilë vazhdojnë edhe më tutje të mbesin mbështetës të këtij projekti.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shefshet Demiri largohet nga kryesia, por do e mbështet klubin

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!