Krivanjeva jashtë ekipit për së paku një muaj

Shpërndaje:

Në ndeshjen e fundit kampionale ku skuadra e FC Shkupit luajti ndaj Shkëndijës, në pjesën e dytë pikërisht në minutën e 70-të shkaku i lëndimit u detyrua që Krivanjeva të dalë jashtë fushe shkaku i lëndimit të marrë.

Më pas në ekzaminimet e bëra nga stafi mjekësor, është konstatuar se Krivanejva ka të thyer gishtin e madh të këmbës dhe tani ai nuk po stërvitet me skuadrën. Sipas parashikimeve të mjekëve thuhet se Besart Krivanjeva i cili është edhe anëtar i reprezentacionit U21 të Maqedonisë, do të mungojë së paku për një muaj nga fusha e blertë.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT