FC Shkupi U15 në finale të Kupës së Maqedonisë

Shpërndaje:

Gjenerata 2001 (U15) që udhëhiqet nga trajneri Prof. Jeton Musliu ka kaluar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Edhe pse ekipi ynë kishte pësuar disfatë si mysafir nga ekipi i Metalurgut me rezultat 2:0, arriti të kualifikohet në finale falë penalltive, pasi që ndeshja u mbyll me rezultat të njëjtë 2:2. Ndeshja në vete ishte mjaft e vështirë dhe nikoqirët kishin për detyrë të përmbysin avantazhin që FC Shkupi e krijoi nga ndeshja e parë.

Ekipi i FC Shkupi U15
Ekipi i FC Shkupi U15

Nikoqirët arritën në epërsi në pjesën e parë, ndërsa golin e dytë e shënuan në pjesën e dytë. Pas penaltive të ekzekutuara, hero i ndeshjes doli portieri Nuhi Jonuzi i cili sapo mbrojti penaltinë mori përgjegjësinë për të realizuar dhe shënon për kualifikim në finale e madhe.

Portieri Nuhi Jonuzi
Portieri Nuhi Jonuzi

Metalurgu – Shkupi 2:0 (5:6 me penalti)

(ndeshja e parë 2:0 për FC Shkupin)

Ekzekutues të suksesshëm të penaltive për FC Shkupin ishin: Agan Zyberi, Suhejl Muharemi, Visar Imeri, Aldin Curri, Fahrudin Qengiq dhe Nuhi Jonuzi. FC Shkupi në finalen e madhe do të përballet me Rabotniçkin, ndeshje kjo e cila do të zhvillohet më 15 Maj.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT