Paralajmërimi i ndeshjes ndaj Strugës

Shpërndaje:

Të shtunën luhet java e 33-t dhe e fundit e këtij sezoni, ku përballë nesh do të kemi ekipin e Strugës, ndërsa skuadra jonë në këtë takim është në cilësinë e mysafirit.

Për ndeshjen në fjalë futbollistët nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka kanë punuar gjatë gjithë javës dhe do të kërkojnë që të dalin të luajnë një ndeshje sa më të mirë të mundshme.

Për duelin e të shtunës është prononcuar sulmuesi ynë Xhemal Ibishi, i cili mes tjerash ka thënë se të gjithë do të mundohen të marrin pikët e fundit, që mundë edhe të na dërgojnë në garat evropiane.

“Kemi kaluar nëpër shumë sfida si dhe kishim ulje-ngritje, me një sezon te ngarkuar. Edhe në ndeshjen e fundit shkojmë për të dhënë  maksimumin tonë dhe për të fituar pikët tona. Besoj që do jetë një ndeshje pjesërisht e vështirë kundër ekipit të Strugës, por unë dhe bashkëlojtarët, së bashku me trajnerin tonë të ri, i cili dha gjithashtu maksimumin në këto ndeshjet e fundit, shpresojmë se do të arrijmë ti kapim pikët e fundit drejt rrugës për në Evropë”, ka thënë Ibishi.

Ndeshja Struga – Shkupi luhet të shtunën në stadiumin e qytetit në Strugë me fillin nga ora 17:00, ndërsa arbitër kryesor i kësaj përballje të fundit të sezonit është Aleksandar Grujoski nga Kërçova.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT